Dodawanie wniosku
Dodawanie wniosku o delegację
Delegacja

Program do Delegacji Online

Planuj delegacje wygodnie i online!

Zautomatyzuj planowanie, zarządzanie i rozliczanie delegacji w Twojej firmie. Wprowadź dedykowane kanały dyskusji online dla każdego uczestnika delegacji oraz wygodne repozytorium plików z wszystkimi najistotniejszymi dokumentami.

Załóż darmowe konto

 • Elektroniczny obieg dokumentów

  Tworzenie nowych podróży służbowych oraz delegowanie pracowników online zagwarantuje szybki obieg dokumentów i informacji w Twoim przedsiębiorstwie.

 • Dedykowane kanały dyskusji

  Każdy zaproszony do podróży służbowej pracownik otrzymuje dostęp do dedykowanego kanału dyskusji, gdzie można dzielić się wszystkimi informacjami związanymi z delegacją.

 • Bezpieczne repozytorium plików z konkretnej delegacji

  Dodaj do delegacji kluczowe pliki do pobrania dla pracowników, którzy w niej uczestniczą.

W inEwi łączymy wnioski urlopowe i delegacje w jeden, jeszcze prostszy moduł!

W inEwi nie mnożymy modułów, żeby sztucznie zwiększać Twoje koszty. Ujednoliciliśmy procesy wnioskowania o urlopy i delegację.

Grafik Pracy

Dołącz do grona naszych klientów!

Z naszych rozwiązań korzystają firmy z każdej branży oraz różnej wielkości - małe, średnie oraz korporacje.

Załóż darmowe konto

150000+ użytkowników

Planowanie oraz rozliczanie delegacji!

Zarządzanie wyjazdami służbowymi nigdy nie było takie proste! Wystarczy kilka kliknięć i wszystko gotowe. Rozliczenie delegacji online potrwa tylko chwilę, co pozwoli na ogromną oszczędność czasu.

Planowanie delegacji krajowych i zagranicznych

Tworząc nową delegację ustalasz szczegóły takie jak okres trwania, miejsce, dodatkowy opis, wybierasz uczestniczących pracowników. Możesz wykorzystać narzędzie zarówno do rozliczania podróży służbowych krajowych i zagranicznych.

Wszystkie zaproszone osoby zostaną powiadomione o delegacji za pomocą maila oraz wiadomości SMS.

Załóż darmowe konto
Załącznik w podaniu o delegację

Bezpieczne repozytorium plików dla każdej delegacji

Najważniejsze pliki zawsze “pod ręką”!

Wspólna przestrzeń z wszystkimi najważniejszymi plikami dla konkretnej delegacji, dostępna dla wszystkich uczestników.

 • dokumenty,
 • zdjęcia,
 • arkusze kalkulacyjne,
 • statystyki,
 • rachunki itd.
Załóż darmowe konto

Zobacz również nasz moduł Rejestracji Czasu Pracy

Umożliwia on m.in. monitorowanie wejść i wyjść pracowników zgodnie z ustalonym harmonogramem pracy. Pełna lista możliwości dostępna po przejściu na stronę Rejestracja Czasu Pracy.

Zobacz Rejestrację Czasu Pracy

inEwi RCP

FAQ:

Poznaj kluczowe aspekty zarządzania i rozliczania delegacji zgodnie z kodeksem pracy oraz korzyści płynące z korzystania z inEwi.

Delegacja rozumiana jako podróż służbowa, zgodnie z Kodeksem pracy, to wyjazd pracownika do innego miejsca niż miejsce stałego wykonywania pracy na polecenie pracodawcy. Delegacja może mieć charakter krajowy lub zagraniczny. Pracownikom wyjeżdżającym służbowo przysługuje zwrot kosztów podróży, noclegów, wyżywienia i innych drobnych wydatków.

Kodeks pracy nie określa bezpośrednio maksymalnego czasu trwania delegacji. Trzeba mieć jednak na uwadze, że typowy dla podróży służbowych jest incydentalny i krótkotrwały charakter. W dodatku po 30 dniach nieprzerwanego pobytu pracownika w jednym miejscu, delegacja przechodzi w tzw. "pracę w innym stałym miejscu pracy", a to pociąga za sobą konieczność wprowadzenia zmian w umowie o pracę i zobowiązuje pracodawcę do prowadzenia zupełnie innych rozliczeń.

Przepisy Kodeksu pracy przewidują zwrot kosztów dojazdu, zakwaterowania oraz diety za każdy dzień delegacji. Wysokość diety jest zależna od czasu trwania wyjazdu oraz kraju, do którego pracownik jest delegowany. Niekiedy w ramach rozliczania delegacji zasadne jest włączenie kosztów leczenia pracownika, a nawet zakupu niezbędnych leków. Zasadniczo rozliczanie delegacji krajowych nie różni się zbyt wiele od rozliczania delegacji zagranicznych.

Do prawidłowego rozliczenia delegacji kluczowe jest dokładne określenie czasu pracy w trakcie wyjazdu służbowego. Przykładowo w przypadku delegacji zagranicznych, podczas których pracownicy podróżują samolotami, wyjazd liczy się od startu samolotu na krajowym lotnisku w drodze za granicę, aż do lądowania na lotnisku krajowym w drodze powrotnej. Kolejny element istotny podczas rozliczeń delegacji to rozliczenie kosztów, w tym kosztów podróży, diety, wydatków na noclegi i innych uzasadnionych wydatków na podstawie przedstawionych przez pracownika dokumentów - rachunków i faktur dokumentujących poniesione koszty, a w niektórych przypadkach - ryczałtem.

Tak, inEwi umożliwia precyzyjne śledzenie czasu delegacji, co znacznie ułatwia ich rozliczenie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Narzędzie pozwala na prowadzenie szczegółowej ewidencji delegacji krajowych i zagranicznych, co jest kluczowe dla ich prawidłowego rozliczenia.

Delegacje zagraniczne są regulowane zarówno przez Kodeks pracy, jak i specjalne przepisy dotyczące diety i wydatków na noclegi podczas podróży zagranicznej. Należy pamiętać, że wysokość diety i stawek za noclegi zależy od kraju, do którego pracownik jest delegowany, choć w przypadku prywatnych przedsiębiorców, prawo narzuca tylko stawki minimalne.

Zgodnie z Kodeksem Pracy, pracodawca powinien poinformować pracownika o planowanej delegacji, podając jej cel, miejsce i przewidywany czas trwania. Informacja ta powinna być przekazana pracownikowi na piśmie. Co istotne, polecenia wyjazdów służbowych są dla pracowników wiążące i ewentualna odmowa jest naruszeniem obowiązków pracownika. Istnieją tylko nieliczne przypadki, kiedy pracownik może bez konsekwencji odmówić wyjazdu w delegację, takie jak na przykład ciąża.

inEwi ułatwia efektywne planowanie delegacji, umożliwiając ich wyraźne zobrazowanie na wspólnym kalendarzu firmy. Program pozwala na delegowanie z uwzględnieniem dostępności pracowników oraz zgłoszonych urlopów, co ułatwia uniknięcie konfliktów w harmonogramie. Masz też możliwość śledzenia historii delegacji, co pomaga w analizie i poprawie procesów planowania na przyszłość. Ważna jest też możliwość integracji narzędzi dostarczanych przez inEwi z innymi systemami używanymi w firmie, co ułatwia rozliczanie delegacji lub prowadzenie obsługi kadrowo-płacowej.