·1 min czytania

Magnesy, czyli rozwiązanie problemu pozostających "minutek".

Magnesy, czyli rozwiązanie problemu pozostających "minutek"

Pozostałe minutki podczas rejestracji czasu pracy

Problem pozostających „minutek” w dniu pracy oraz konieczność ręcznego poprawiania godzin wejścia i wyjścia jest spotykany w wielu przedsiębiorstwach, korzystających z automatycznego rejestrowania czasu pracy.

Często jest to spowodowane odbijaniem wejścia przed godziną rozpoczęcia pracy, ponieważ np. autobus pracownika przyjeżdża 20 minut za wcześnie, albo późniejszym odbijaniem wyjścia, ponieważ pracownik „zasiedział się” w szatni.

Aplikacja

Rozwiązaliśmy te problemy wprowadzając funkcję MAGNESY do naszej aplikacji, która pozwala na określenie wartości „zaokrąglenia” godziny wejścia i wyjścia.

Najbardziej zrozumiałe będzie opisanie tego na poniższym przykładzie.

Ustawiamy magnes wejścia i wyjścia na 30 minut. Pracownik przychodząc do pracy o 7:42 będzie miał odbitą godzinę 8:00. Wychodząc o 16:15, będzie miał odbitą godzinę 16:00. W ten oto prosty sposób, kompletnie rozwiązujemy problem zbędnych „minutek” na raportach pracy.

Dokładnie w ten sam sposób działają dopuszczalne spóźnienia i wcześniejsze wyjścia. Przykład poniżej.

Ustawiamy dopuszczalne spóźnienie na 10 minut i wcześniejsze wyjście na 5 minut. Status pracownika przychodzącego o 8:08 zostanie zapisany w systemie jako 8:00, a wychodzącego o 15:58 jako 16:00. Wszystkie ustawienia tej funkcji znajdziesz w zakładce „Ustawienia Firmy” od aktualizacji do wersji 2.3.0 (21.07.2016).

magnesy1_v1
magnesy2_v1

Jest to najbardziej pożądana funkcjonalność przez firmy korzystające z programów kadrowo-płacowych – w których chcą przetrzymywać pełne godziny, a nie "minutki".

Jeżeli napotkacie jakiekolwiek problemy, kontaktujcie się z nami na Czacie lub telefonicznie, nasi eksperci zawsze są gotowi na Wasze pytania.

#udostępnij jeżeli ten artykuł jest przydatny:

Warto również przeczytać te artykuły.

Sprawdź inne propozycje opracowane przez naszych ekspertów.

Sprawdź też inne artykuły!

Zobacz wszystkie

299950+ użytkowników!

Tworzymy narzędzia, które dopasowują się do Ciebie, a nie na odwrót, ponieważ każdy pracuje w wyjątkowy sposób.

Załóż darmowe konto
Szczęśliwy użytkownik platformy inEwi

Wykorzystujemy pliki cookie, piksele i lokalną pamięć w celu poprawy wydajności, personalizacji treści i reklam oraz ich pomiaru. Używamy własnych plików cookie oraz niektórych od stron trzecich. Tylko absolutnie konieczne są włączone domyślnie. Więcej w naszej polityce prywatności.