Biznesplan przedsiębiorstwa. Pobierz darmowy wzór.

biznes-plan

Biznesplan to dokument, który jest niezbędny przedsiębiorcom do pozyskania finansowania z instytucji zewnętrznych na nową inwestycję, choć warto stworzyć go też na własne potrzeby, gdyż działanie bez planu to przepis na biznesową porażkę. Z przygotowanym przez nas wzorem przygotowanie biznesplanu nie będzie problemem!

Biznesplan - wzór do pobrania

Chcesz napisać biznesplan? Skorzystaj z przygotowanego przez nas wzoru, który ułatwi Ci realizację tego zadania. Choć nie ma jednego, uniwersalnego wzoru biznesplanu, to skorzystanie ze wzoru pozwoli upewnić się, że nie pominiesz żadnego ważnego elementu, jego struktura będzie przejrzysta i będzie to dokument pomocny na każdym etapie zakładania i rozwoju firmy. 

Czym jest biznesplan i dlaczego warto go stworzyć?

Tak jak wspomnieliśmy, biznesplan to dokument niezbędny do starania się o środki finansowe potrzebne do realizacji przedsięwzięcia biznesowego. Jest to jednocześnie narzędzie, które w czytelny sposób precyzuje krótkoterminowe i długoterminowe cele przedsiębiorstwa, opisuje mocne strony i słabe strony inwestycji oraz szanse i zagrożenia (analiza SWOT), zawiera analizę możliwości finansowych, podsumowuje, jakimi zasobami dysponuje przedsiębiorca, a do tego przedstawia analizę otoczenia rynkowego i ocenia możliwości osiągnięcia zakładanych celów w konkretnym otoczeniu biznesowym. Profesjonalny biznesplan jest swoistym drogowskazem podczas realizowania pomysłu na własny biznes.

Szczęśliwy użytkownik platformy inEwi

Nigdy więcej nie trać czasu!

Zautomatyzuj układanie grafików pracy, prowadzenie ewidencji czasu pracy, elektroniczne wnioski urlopowe i wiele więcej.

Załóż darmowe konto

Struktura biznesplanu

Najważniejsze elementy, które musi zawierać dobry biznesplan to:

  • charakterystyka przedsiębiorstwa, która uwzględnia misję i cele firmy, a także posiadane zasoby,
  • charakterystyka produktu lub usługi wraz ze strategią sprzedaży, marketingu i dystrybucji, warto opisać wyróżniki oferty, które mogą zapewnić przewagę konkurencyjną na rynku,
  • charakterystyka kadry pracowniczej, która uwzględnia informacje o kwalifikacjach i kompetencjach osoby prowadzącej działalność, a także informacje o strukturze organizacyjnej, kwalifikacjach pracowników, informacje na temat polityki płacowej etc.,
  • analiza rynku, uwzględniająca trendy w branży, konkurencję, klientów, atuty i potencjalne słabości przedsiębiorstwa, a także szanse i zagrożenia mogące zaistnieć w trakcie prowadzenia firmy,
  • strategia marketingowa, opisująca między innymi preferowane formy reklamy i promocji oraz inne sposoby dotarcia do klienta, budżet reklamowy,
  • analiza finansowa, zawierająca rachunek zysków i strat, prognozowane przepływy pieniężne, opisująca obecne i przyszłe zapotrzebowanie na kapitał,
  • harmonogram działań, uwzględniający zakładane terminy realizacji wymienionych w biznesplanie celów i sposoby realizacji założonych celów.

Oczywiście w biznes planie mogą pojawić się też inne elementy charakterystyczne dla danego projektu, jak również elementy wymagane przez konkretną instytucję, jeśli staramy się na przykład o uzyskanie kredytu inwestycyjnego lub innego źródła finansowania.

Podsumowując, plan marketingowy, plan finansowy, analizy rynku i wszystkie inne elementy, które składają się na gotowy biznesplan, dają przedsiębiorcy szansę na podejmowanie trafnych decyzji biznesowych, a tym samym zwiększają szanse powodzenia całej inwestycji. Dlatego przygotowanie biznes planu jest niezmiernie istotne i nie należy pomijać tego etapu, nawet jeśli mamy go wykonać wyłącznie na własne potrzeby.

#udostępnij jeżeli ten wzór jest przydatny:

Nasze pozostałe DARMOWE wzory

Sprawdź inne propozycje opracowane przez naszych ekspertów.

Umowa zlecenie

Umowa zlecenie to jedna z form umowy cywilnoprawnej. Pobierz DARMOWY wzór/druk Umowy Zlecenie w formacie DOC (Word) lub PDF.

·
umowa-zlecenie

Lista płac

Szukasz sprawdzonego wzoru listy płac? Udostępniamy darmowy wzór listy płac, który możesz pobrać i wykorzystać w swojej firmie.

·
lista-plac

Aneks do umowy

Aneks pozwala na zmianę postanowień obowiązującej umowy. Pobierz DARMOWY wzór/druk Aneksu do Umowy w formacie DOC (Word) lub PDF.

·
aneks-do-umowy-najmu

Mamy więcej DARMOWYCH wzorów!

Zobacz wszystkie

299950+ użytkowników!

Tworzymy narzędzia, które dopasowują się do Ciebie, a nie na odwrót, ponieważ każdy pracuje w wyjątkowy sposób.

Załóż darmowe konto
Szczęśliwy użytkownik platformy inEwi

Wykorzystujemy pliki cookie, piksele i lokalną pamięć w celu poprawy wydajności, personalizacji treści i reklam oraz ich pomiaru. Używamy własnych plików cookie oraz niektórych od stron trzecich. Tylko absolutnie konieczne są włączone domyślnie. Więcej w naszej polityce prywatności.