Umowa o pracę. Pobierz darmowy wzór.

umowa-o-prace

Szukasz sprawdzonego wzoru umowy o pracę? Zależy Ci na pewności, że dokument zawiera wszystkie niezbędne elementy? Dobrze trafiłeś! Udostępniamy darmowy wzór umowy o pracę, który możesz pobrać i wykorzystać w swojej firmie.

Pobierz wzór umowy o pracę!

Oddajemy w Twoje ręce wzór umowy o pracę, który jest kompletny, zgodny z obowiązującymi przepisami i gotowy do spersonalizowania według Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić cenny czas i uniknąć zbędnych stresów związanych z tworzeniem umowy od zera. Pobierz teraz i zacznij działać szybko i sprawnie!

Wzór umowy o pracę - omówienie

Umowa o pracę jest niezwykle ważnym dokumentem, który reguluje stosunek pracy między pracownikiem a pracodawcą. Jest to podstawowy dokument, który określa prawa i obowiązki obu stron w trakcie trwania zatrudnienia, a także potwierdza złożenie przez pracownika i pracodawcę zgodnych oświadczeń woli co do rodzaju wykonywanej pracy na rzecz pracodawcy, czasu i miejsca wykonywania pracy, w zamian za ustalone przez strony umowy wynagrodzenie. Umowa o pracę musi być sporządzona na piśmie i zawarta w dniu rozpoczęcia pracy przez pracownika.

Umowa o pracę może zostać zawarta na okres próbny, na czas określony lub na czas nieokreślony. Każda z tych umów musi jasno określać strony umowy, a więc zawierać szczegółowe dane pracodawcy, w tym dane takie jak nazwa firmy, NIP, adres siedziby pracodawcy, wpis do KRS/CEIDG, nazwisko osoby reprezentującej firmę oraz dane pracownika, w tym jego imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Jeśli pracodawca jest osobą fizyczną nieposiadającą siedziby firmy, wówczas w umowie należy wpisać adres zamieszkania przedsiębiorcy.

Ponadto w umowie należy umieścić datę jej zawarcia, a także warunki pracy i płacy towarzyszące zatrudnieniu pracownika. Do tych ostatnich zalicza się rodzaj wykonywanej pracy, miejsce wykonywania pracy, którym nie musi być naturalnie adres siedziby, wymiar czasu pracy i jej tryb, wysokość wynagrodzenia ze wskazaniem składników wynagrodzenia oraz datę rozpoczęcia pracy. Jeśli pracodawcy nie obowiązuje konieczność ustalenia regulaminu pracy, to w umowie o pracę powinny znaleźć się informacje o sposobie i terminie wypłaty wynagrodzenia, o przyjętym w zakładzie pracy sposobie ewidencjonowania czasu pracy, a także usprawiedliwiania ewentualnych nieobecności, jak również informacje dotyczące pracy w porze nocnej.

Każda umowa o pracę może też zawierać zapisy o specyficznych warunkach zatrudnienia, które strony umowy o pracę ustaliły między sobą. Oczywiście ustalenia te nie mogą naruszać ogólnych przepisów prawa pracy, które zawiera Kodeks pracy.

Szczęśliwy użytkownik platformy inEwi

Nigdy więcej nie trać czasu!

Zautomatyzuj układanie grafików pracy, prowadzenie ewidencji czasu pracy, elektroniczne wnioski urlopowe i wiele więcej.

Załóż darmowe konto

Zmiany w Kodeksie pracy

Zawierając umowę o pracę, należy pamiętać, że stosunkowo niedawno, bo w kwietniu 2023 roku weszły w życie zmiany w Kodeksie pracy. Najważniejsze z nich to nowe zasady zawierania umów na okres próbny i na czas określony, obowiązek przekazywania pracownikowi informacji o warunkach zatrudnienia, możliwość wnioskowania o elastyczny czas pracy i wiele więcej. Dlatego zatrudniając pracownika, warto upewnić się, czy zarówno dokumenty, jak i wszystkie procedury i zasady obowiązujące w firmie są zgodne z aktualnymi przepisami. 

#udostępnij jeżeli ten wzór jest przydatny:

Nasze pozostałe DARMOWE wzory

Sprawdź inne propozycje opracowane przez naszych ekspertów.

Ewidencja sprzętu w firmie

Szukasz sprawdzonego wzoru ewidencji sprzętu w firmie? Udostępniamy darmowy wzór ewidencji sprzętu w firmie, który możesz pobrać i wykorzystać w swojej firmie.

·
ewidencja-czasu-pracy-miesieczna-inewi

Wypowiedzenie umowy o pracę

Szukasz sprawdzonego wzoru wypowiedzenia umowy o pracę? Udostępniamy darmowy wzór, który możesz pobrać i wykorzystać w swojej firmie.

·
rowziazanie-umowy-o-prace-bez-wypowiedzenia-pracodawca

Umowa na zastępstwo

Szukasz sprawdzonego wzoru umowy na zastępstwo? Udostępniamy darmowy wzór umowy o zastępstwo, który możesz pobrać i wykorzystać w swojej firmie.

·
umowa-na-zastepstwo

Mamy więcej DARMOWYCH wzorów!

Zobacz wszystkie

299950+ użytkowników!

Tworzymy narzędzia, które dopasowują się do Ciebie, a nie na odwrót, ponieważ każdy pracuje w wyjątkowy sposób.

Załóż darmowe konto
Szczęśliwy użytkownik platformy inEwi

Wykorzystujemy pliki cookie, piksele i lokalną pamięć w celu poprawy wydajności, personalizacji treści i reklam oraz ich pomiaru. Używamy własnych plików cookie oraz niektórych od stron trzecich. Tylko absolutnie konieczne są włączone domyślnie. Więcej w naszej polityce prywatności.