Problem pozostających „minutek” w dniu pracy oraz konieczność ręcznego poprawiania godzin wejścia i wyjścia jest spotykany w wielu przedsiębiorstwach, korzystających z automatycznego rejestrowania czasu pracy.

Często jest to spowodowane odbijaniem wejścia przed godziną rozpoczęcia pracy, ponieważ np. autobus pracownika przyjeżdża 20 minut za wcześnie, albo późniejszym odbijaniem wyjścia, ponieważ pracownik „zasiedział się” w szatni.

Rozwiązaliśmy te problemy wprowadzając funkcję MAGNESY do naszej aplikacji, która pozwala na określenie wartości „zaokrąglenia” godziny wejścia i wyjścia.


Najbardziej zrozumiałe będzie opisanie tego na poniższym przykładzie.

Ustawiamy magnes wejścia i wyjścia na 30 minut. Pracownik przychodząc do pracy o 7:42 będzie miał odbitą godzinę 8:00. Wychodząc o 16:15, będzie miał odbitą godzinę 16:00. W ten oto prosty sposób, kompletnie rozwiązujemy problem zbędnych „minutek” na raportach pracy.


Dokładnie w ten sam sposób działają dopuszczalne spóźnienia i wcześniejsze wyjścia. Przykład poniżej.

Ustawiamy dopuszczalne spóźnienie na 10 minut i wcześniejsze wyjście na 5 minut. Status pracownika przychodzącego o 8:08 zostanie zapisany w systemie jako 8:00, a wychodzącego o 15:58 jako 16:00. Wszystkie ustawienia tej funkcji znajdziesz w zakładce „Ustawienia Firmy” od aktualizacji do wersji 2.3.0 (21.07.2016).


magnesy--rys0magnesy--rys1


Jest to najbardziej pożądana funkcjonalność przez firmy korzystające z programów kadrowo-płacowych – w których chcą przetrzymywać pełne godziny, a nie "minutki".


Jeżeli napotkacie jakiekolwiek problemy, kontaktujcie się z nami na Czacie lub telefonicznie, nasi eksperci zawsze są gotowi na Wasze pytania.