·7 min czytania

Poznaj te 5 narzędzi, które pozwolą Twojej firmie cateringowej rosnąć!

5 narzędzi online dla nowoczesnego cateringu dietetycznego - czy poradzisz sobie bez nich?

Branża cateringów dietetycznych jest jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce - co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Duża w tym zasługa pandemii Covid-19 oraz rosnącej świadomości na temat żywienia wśród Polaków. Szacuje się, że na polskim rynku istnieje około 850 firm świadczących tego typu usługi, które realizują niemal 50 000 dostaw, a sam rynek wyceniany jest na 2,5 miliarda złotych. Jak więc wyróżnić się na tle konkurencji i sprawić, aby Twoja firma rozwijała się jeszcze szybciej? Odpowiedzią jest stworzenie odpowiedniej dźwigni, jaką mogą być narzędzia online!

Nie ulega wątpliwości, że jako społeczeństwo stajemy się coraz bardziej świadomi, ale także wymagający. 36 proc. Polaków przyznaje, że używanie i spożywanie produktów ekologicznych jest dla nich istotne w codziennym żywieniu. Tym samym oczekiwania konsumentów idą w parze z nowościami oferowanymi przez cateringi, a często nawet je wyprzedzają. Zaczęliśmy mocno stawiać na jakość produktów i usług. 

Jak więc sprostać wyzwaniom klientów i jednocześnie optymalizować rozwój biznesu?

Warto postawić na narzędzia, dzięki którym nie tylko pozyskasz nowych klientów, ale także uporządkujesz dotychczasowe współprace.

Oto 5 narzędzi, które są niezbędne do prowadzenia firmy cateringowej:

Mobilny Catering

System do zarządzania cateringiem obsługuje wszystkie procesy od sprzedaży, przez zarządzanie produkcją, układanie diet i jadłospisów, po logistykę oraz dostawy. Znajdziesz w nim wszystkich klientów dokonujących zakupów w Twoim cateringu z możliwością ich filtrowania, wyszukiwania i sortowania. 

Mobilny Catering porządkuje i przechowuje dane na temat Twoich klientów, takie jak:

 • Lista i dane szczegółowe każdego klienta
 • Historia zamówień klienta
 • Historia operacji - zmiany dokonane przez klienta
 • Dane do faktury i adresy dostaw
 • Notatki klienta oraz wykluczenia
 • Oceny posiłków i wypełnione ankiety

Poza segmentacją klientów pomaga w przetwarzaniu bieżących zamówień dzięki przejrzystemu kalendarzowi, który informuje o zamówieniach na dany dzień. System przygotowuje więc listę zamówień z zaawansowanymi funkcjami filtrowania, wyszukiwania i sortowania na każdy dzień.

Mobilny Catering oferuje także funkcjonalność w postaci szybkiej i prostej edycji Twojej oferty - kilkoma kliknięciami możesz zmienić ceny, dodać nową dietę czy formę opakowania Twojej oferty w sklepie internetowym, w aplikacji mobilnej i panelu klienta.

Po uporządkowaniu bazy klientów, bieżących zamówień i zmian oferty możesz generować raporty, na podstawie których możesz jeszcze lepiej rozwijać swój biznes. Podsumowania dzielą się na sprzedażowe, dostarczające informacji na temat trendów sprzedaży, metod płatności, geolokalizacji zamówień, śledzenia ocen i komentarzy klientów oraz raporty dla kuchni zawierające dane na temat pakowania, realizacji dostaw i wszystkiego, co pozwoli prowadzić kuchnię jeszcze efektywniej.

CRM połączony z Marketing Automation - SALESmanago lub Caterings

Oprogramowanie CRM – Customer Relationship Management – to zespół narzędzi, który umożliwi Ci zarządzanie kontaktem z klientami w Twojej firmie. Dzięki niemu usprawnisz komunikację między przedstawicielami przedsiębiorstwa, a odbiorcami swoich produktów lub usług. W wypadku cateringów proponujemy wybór jednego z dwóch rozwiązań - SALESmanago lub Caterings.

Caterings

Rozwiązanie dopasowane do firm oferujących usługi cateringowe. Firma ustawia i obsługuje automatyzację kampanii marketingowych, takich jak SEO, SEM czy z pomocą social mediów, aby Twoja firma mogła zarabiać więcej.

  Decydując się na to rozwiązanie możesz wybrać jeden z trzech pakietów, które różnią się między sobą funkcjonalnościami oraz są skierowane do firm będących na różnych etapach rozwoju: Essential, Professional i Enterprise. Wśród najważniejszy możemy wymienić:

 • Marketing Automation
 • Rekomendacje omnichannel
 • E-mail Marketing
 • Website Marketing
 • Powiadomienia Web Push
 • Live Chat z Customer
 • Analityka Revenue Attribution
 • Facebook Ads i Google Ads
 • Sales Chat Bot
 • Program Lojalnościowy dla eCommerce

SALESmanago

System oferuje budowę omnichannelowych procesów poprawiających konwersje na wszystkich etapach życia klienta. Umożliwia tworzenie nieograniczone ilości wielowariantowych scenariuszy dopasowanych do zachowań użytkowników na stronie i ich transakcji. Rozwiązanie uniwersalne i mogą z niego korzystać firmy oferujące usługi, produkty, sklepy internetowe e-commerce, a także cateringi.

Korzystając z SALESmanago możesz dociera do klientów niezależnie gdzie są, używając wielokanałowych strategii automatyzacji. Pozwala tworzyć reguły automatyzacji i określać jak zareagować na zachowania klientów. Proces tworzenia procesów automatyzacji jest intuicyjny dzięki prostym, opartym o drag&drop kreatorom workflow. W ten sposób możesz zwiększać sprzedaż przez przypominanie klientom o odwiedzonych lub zostawionych w koszyku produktach. Kolejnym udogodnieniem jest zautomatyzowanie jak Twoja strona będzie angażować odwiedzających, dzięki spersonalizowanej komunikacji. Możesz sam zaprojektować programy lead nurturing i scoring, by rozgrzać leady przed procesem sprzedaży, a także aktywizować klientów dzięki dynamicznie dopasowanym ofertom i kodom rabatowym.

Szczęśliwy użytkownik platformy inEwi

Nigdy więcej nie trać czasu!

Zautomatyzuj układanie grafików pracy, prowadzenie ewidencji czasu pracy, elektroniczne wnioski urlopowe i wiele więcej.

Załóż darmowe konto

Rejestracja Czasu Pracy + Grafik Pracy by inEwi

O rozwoju Twojej organizacji decydują nie tylko klienci i sprzedaż, ale także zarządzanie własnym zespołem. W tym wypadku idealnie sprawdzą się do tego rozwiązania inEwi takie jak Rejestracja Czasu Pracy oraz Grafik Pracy.

RCP

Korzystając z systemu RCP masz zapewnioną łatwą w obsłudze rejestrację oraz ewidencję czasu pracy pracowników m.in. monitorując spóźnienia, nadgodziny i nieobecności oraz ułatwione prowadzenie miesięcznych rozliczeń płacowych. Atuty, na jakie należy zwrócić uwagę to przejrzysta i w pełni zgodna z wymaganiami Kodeksu Pracy lista obecności online. Zawiera wszelkie wymagane informacje, takie jak dane osobowe pracownika, daty, godziny wejścia i wyjścia. Zamiast korzystać z arkuszy kalkulacyjnych, takich jak Excel, rozwiązanie oferuje przejrzyste sumaryczne zestawienie wszelkich danych związanych z rejestracją czasu pracy dla całego przedsiębiorstwa za wybrany okres. Według naszych badań możesz w ten sposób zaoszczędzić nawet 16h miesięcznie, które możesz przeznaczyć na rozwój swojego biznesu!

Zalety:

 • Kontrola godzin pracy pracowników - Aplikacja rejestruje wszelkie dane związane z czasem pracy pracowników.
 • Monitorowanie spóźnień i wyjść - Każdy dzień w którym wystąpi taka sytuacja jest odpowiednio oznaczany.
 • Ewidencję nadgodzin - Program rozróżnia czas pracy na podstawowy oraz nadgodziny.
 • Monitorowanie długości oraz ilość przerw - Ustal reguły wliczania przerw do czasu pracy pracowników.
 • Wygodne wyliczenie wynagrodzenia - Automatycznie szacuj wynagrodzenie w stosunku do rzeczywistego czasu pracy.
 • Nowoczesny rejestrator czasu pracy - Zamień swój stary telefon albo tablet w nowoczesny czytnik czasu pracy!

Grafik Pracy

Dzięki temu rozwiązaniu zamienisz kartki papieru, notatki, arkusze kalkulacyjne na jeden prosty i wygodny program do planowania i układania grafiku pracy Twoich pracowników. Układanie harmonogramu pracy może być chaotyczne i problematyczne - dostępność pracowników, urlopy, choroby. Tylko dzięki inEwi jesteś w stanie spokojnie i bezpiecznie zapanować nad wszystkim i zaplanować grafik dla Twojej firmy! W dogodnym momencie opublikujesz go jednym kliknięciem, a każdy pracownik dostanie powiadomienie e-mail ze zmianami. Dzięki intuicyjnemu kreatorowi stworzysz bezkonfliktowe harmonogramy pracy dla wszystkich pracowników w Twojej firmie.

Zalety:

 • Grafik normowany i nienormowany - Przypisz pracownikom najbardziej dopasowany rodzaj grafiku.
 • Szybkie kopiowanie grafików - Kopiuj i przenoś stworzony grafik dowolnym pracownikom i na dowolne dni.
 • Planowanie i publikowanie grafiku - Spokojnie zaplanuj grafik, a następnie opublikuj z powiadomieniem dla wszystkich.
 • Przypisz odpowiednie stanowiska - Dodawaj stanowiska i zadania pracownikom do grafiku.
 • Weryfikacja z Kodeksem Pracy - Automatyczne powiadomienia o problemach w odniesieniu do przepisów Kodeksu Pracy.
 • Powiadomienia dla pracowników  Po każdej zmianie w grafiku powiadomienia e-mail są wysyłanie do pracowników.

Too Good To Go

Too Good To Go to platforma, która pomoże Ci ograniczyć marnowanie jedzenia, znaleźć nowych klientów i odzyskać utracone koszty. Posiada 161 999 partnerów i ponad 2 miliony uzytkowników. Od sklepów spożywczych, poprzez pizzerie i supermarkety, aż po sushi bary - głównym celem Too Good To Go jest sprawienie, aby nadwyżki jedzenia zostały zjedzone, a nie wyrzucone. W ten sposób nie tylko uratujesz resztki, które zostały niewykorzystane w Twojej firmy, ale także znajdziesz się w społeczności, która wyznaje tą samą mentalność i dotrzesz do nowych, potencjalnych klientów.

Jak to działa?

 1. Kiedy zostaną Ci nadwyżki, możesz wrzucić je do aplikacji jako paczkę niespodziankę.
 2. Klienci znajdują paczki niespodzianki w pobliżu i płacą za nie przez aplikację.
 3. Odzyskujesz utracone koszty, pomagasz ratować Planetę i zwiększasz widoczność swojego biznesu.

Dietly.pl

To największa, najdokładniejsza i najbardziej aktualna porównywarka cateringów dietetycznych w Polsce. Postaw się w miejscu swojego klienta. Do tej pory, odchudzając się na dietach pudełkowych, był skazany na monotonne poszukiwanie stron cateringów dietetycznych. Musiał znaleźć catering, upewnić się, że ma w ofercie odpowiadającą mu dietę, sprawdzić czy zostanie dowieziona do jego miejscowości, a na końcu poczytać opinie - czy to w wyszukiwarce, czy na Facebooku. Proces poszukiwania cateringu dietetycznego dostosowanego do jego potrzeb był długi i monotonny. Ponadto, do momentu spróbowania, nie był pewien tego, co otrzyma, ani jaka będzie jakość pudełek dietetycznych.

Decydując się na obecność w porównywarkach budujesz kolejne źródło pozyskania nowych klientów oraz zwiększasz świadomośc na temat swojej marki. Uzyskane opinie możesz przekuwać na sukces nie tylko finansowy, ale także wzmacniać swoją pozycję i docierać do wciąż nowych użytkowników.

Zalety:

 • budowa nowego kanału dotarcia do klienta
 • relatywnie niska konkurencja - 400 cateringów z całej polski
 • 350 tyś. wystawionych opinii - mogą się tam znaleźć opinie na temat Twojego cateringu!

Podsumowanie

Powyższe narzędzia pozwolą Twojemu biznesowi się rozwijać dzięki pozyskiwaniu nowych klientów, niwelowaniu marnowania jedzenia, zarządzaniem relacjami i sprzedażą z dotychczasowymi oraz przyszłymi klientami, a także pozwolą opanować chaos, jakim czasem potrafi być zarządzanie własnym zespołem. Jak myślisz, w naszym zestawieniu zabrakło czegoś? Jeśli tak skontaktuj się z nami, chętnie usłyszymy Twoją opinię!

Szczęśliwy użytkownik platformy inEwi

Nigdy więcej nie trać czasu!

Zautomatyzuj układanie grafików pracy, prowadzenie ewidencji czasu pracy, elektroniczne wnioski urlopowe i wiele więcej.

Załóż darmowe konto

#udostępnij jeżeli ten artykuł jest przydatny:

Warto również przeczytać te artykuły.

Sprawdź inne propozycje opracowane przez naszych ekspertów.

Sprawdź też inne artykuły!

Zobacz wszystkie

299950+ użytkowników!

Tworzymy narzędzia, które dopasowują się do Ciebie, a nie na odwrót, ponieważ każdy pracuje w wyjątkowy sposób.

Załóż darmowe konto
Szczęśliwy użytkownik platformy inEwi

Wykorzystujemy pliki cookie, piksele i lokalną pamięć w celu poprawy wydajności, personalizacji treści i reklam oraz ich pomiaru. Używamy własnych plików cookie oraz niektórych od stron trzecich. Tylko absolutnie konieczne są włączone domyślnie. Więcej w naszej polityce prywatności.