Zwolnienia grupowe - jak przeprowadzić je zgodnie z prawem?
Zwolnienia grupowe to proces trudny zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców. Jesteś pracodawcą? Zobacz, jak przeprowadzić ten proces zgodnie z prawem!
Mistrzyni komunikacji. Z łatwością nawiązuje długotrwałe, pozytywne relacje z klientami, co przekłada się na wzmocnienie pozytywnego wizerunku firmy. Potrafi jasno i klarownie wytłumaczyć każdą sprawę. System zna od podszewki - chętnie podpowie rozwiązania idealnie dopasowane do każdego klienta. Nie boi się trudnych zadań i jest otwarta na nowe wyzwania.
410 artykułów
Zwolnienia grupowe to proces trudny zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców. Jesteś pracodawcą? Zobacz, jak przeprowadzić ten proces zgodnie z prawem!
Inteligentne harmonogramy pracy z wykorzystaniem AI to nowoczesne rozwiązanie, które w znaczący sposób pomogą tworzyć grafiki pracy. Sprawdź więcej!
Od 1 stycznia 2025 roku planowane są istotne zmiany w zakresie ozusowania umów zlecenia. Sprawdź, co powinien wiedzieć pracodawca w tym zakresie!
Krajowy Rejestr Sądowy odgrywa w Polsce ważną rolę jako centralne źródło informacji o podmiotach prawnych. Zobacz, co warto wiedzieć na ten temat!
Najniższa krajowa to minimalne wynagrodzenie, jakie pracodawca zobowiązany jest zapłacić pracownikowi za wykonywaną pracę. Jakie są koszty pracodawcy?
W świecie biznesu znalezienie idealnych pracowników na kluczowe stanowiska staje się coraz trudniejsze.
Transformacja cyfrowa stała się nieuniknionym krokiem dla przedsiębiorstw dążących do zwiększenia efektywności, konkurencyjności i innowacyjności.
Krajowy Fundusz Szkoleniowy w 2024 roku planuje wydać niemal 195 mln zł. Kto i na jakich zasadach może liczyć na przyznanie środków z KFS?
KSeF wprowadzony przed Ministerstwo Finansów zadebiutował już w 2022 roku, lecz wielu przedsiębiorców z niego nie korzysta. Dowiedz się więcej!
Współczesne miejsca pracy często stawiają pracowników w sytuacjach, które mogą narażać ich na długotrwały stres. Sprawdź jako pracodawca, jak możesz im pomóc.
Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym jest bardzo ważna. W tym celu wprowadza się unijną dyrektywę work-ife Balance. Czym jest i jakie zmiany przynosi?
Kilometrówka pozwala sprawnie i efektywnie rozliczać wykorzystywanie do celów służbowych samochodów osobowych, należących do środków trwałych firmy.
Rozpoznawanie twarzy umożliwia bezinwazyjne śledzenie czasu pracy, bez odwracania uwagi pracowników od istotnych zadań czy dokładania im pracy.
Każdy przedsiębiorca może popełnić błąd wystawiając fakturę. W kontekście poprawy błędów w fakturowaniu mówi się o nocie korygującej oraz fakturze korygującej.
Podwyższone koszty uzyskania przychodu potrafią istotnie zmniejszyć kwotę zaliczki na podatek dochodowy pracownika.
Umowa najmu zgodnie z kodeksem cywilnym może być rozwiązana na kilka sposobów. Poznaj je i sprawdź, który ze sposobów jest najlepszy dla Ciebie.
Funkcjonująca od 30 kwietnia 2018 r. wprowadziła nową formę prowadzenia działalności, tzw. działalność nierejestrowaną.
Wynagrodzenie zasadnicze jest podstawowym elementem pensji i nie musi być równe płacy minimalnej.
Urlop bezpłatny to zawieszenie stosunku pracy na wniosek pracownika.
Do sporządzania spisu są zobowiązani przedsiębiorcy, którzy posługują się podatkową księgą przychodów i rozchodów.
Tworzymy narzędzia, które dopasowują się do Ciebie, a nie na odwrót, ponieważ każdy pracuje w wyjątkowy sposób.
Załóż darmowe kontoWykorzystujemy pliki cookie, piksele i lokalną pamięć w celu poprawy wydajności, personalizacji treści i reklam oraz ich pomiaru. Używamy własnych plików cookie oraz niektórych od stron trzecich. Tylko absolutnie konieczne są włączone domyślnie. Więcej w naszej polityce prywatności.