·2 min czytania

Wyzwania współczesnego managera.

Wyzwania współczesnego managera

Jak wykorzystać nowoczesne rozwiązania IT w codziennej pracy.

Na co dzień świadomy i odpowiedzialny za funkcjonowanie zespołu manager, stoi przed koniecznością takiego połączenia oczekiwań decydentów, członków zespołu, jak i bezpośrednich współpracowników, aby każda z zaangażowanych osób była zadowolona z osiągniętego rezultatu. Multizadaniowość to cecha niezbędna. Poza doświadczeniem i wiedzą, ważne są też kompetencje miękkie – empatia, solidna podbudowa psychologiczna oraz umiejętność korzystania z zasobów ludzkich czy doświadczenia. Nie zapominajmy jednak, że doba ma tylko 24 godziny, a rosnąca ilość obowiązków czy spraw do załatwienia jest coraz większa.

Funkcjonowanie managera w przestrzeni biznesowej, a rozwiązania IT.

Aplikacje służące komunikacji z członkami zespołu, platformy wspomagające zarządzanie sprzedażą, czy też usprawniające rozliczenia z klientami, są wykorzystywane w większości średnich i dużych przedsiębiorstw. W wielu firmach czy instytucjach pojawia się jednak problem z rozliczeniami czasu pracy – coraz częściej wprowadza się dużą elastyczność, często też pracownicy zatrudniani są na część etatu, czy na umowy zlecenie z określonymi godzinami, które powinni spędzić w biurze. Rzetelne podejście do tematu wymaga specjalnych rozwiązań, które pozwolą na rejestrację czasu pracy. Owszem, istnieją systemy działające w oparciu o karty, które pracownicy odbijają zarówno rano – gdy pojawiają się w biurze, jak i po południu – gdy opuszczają miejsce pracy. Tak naprawdę jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby każdego z pracowników wyposażyć np. w unikalny QR kod, który umożliwi identyfikację przez tablet wyposażony w odpowiednią aplikację.

Wykorzystanie innowacyjnego systemu do rejestracji czasu pracy, który umożliwi zapis bezpośrednio w chmurze zarówno wejścia, jak i wyjścia każdego z pracowników, wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli przy jego pomocy możemy dodatkowo wygenerować raporty dotyczące rozliczeń, a także urlopów czy delegacji, tym narzędzie staje się bardziej funkcjonalne.

Jak zachować wysoki poziom motywacji zespołu, a jednocześnie zadbać o odpowiedni poziom kontroli?

Jedno z najtrudniejszych wyzwań, z którymi zmierzyć musi się kierownik to odpowiedź na pytanie – w jaki sposób pogodzić interesy pracowników oraz właściciela firmy, przy wykorzystaniu zasobów, którymi dysponuje. Warto zainwestować w innowacje, które nie tylko pozwolą oszczędzić czas, ale również wygenerować niezbędne dane, pracownikom, natomiast umożliwią dostęp do kont oraz monitorowanie bieżącego stanu dni, dostępnego urlopu, czy rozliczeń.

Pamiętajmy, że jeżeli jako manager postępujemy fair w relacji z pracownikami, możemy spodziewać się tego samego. Nic nie procentuje tak bardzo, jak współpraca oparta na zaufaniu i szacunku.

#udostępnij jeżeli ten artykuł jest przydatny:

Warto również przeczytać te artykuły.

Sprawdź inne propozycje opracowane przez naszych ekspertów.

Sprawdź też inne artykuły!

Zobacz wszystkie

Wykorzystujemy pliki cookie, piksele i lokalną pamięć w celu poprawy wydajności, personalizacji treści i reklam oraz ich pomiaru. Używamy własnych plików cookie oraz niektórych od stron trzecich. Tylko absolutnie konieczne są włączone domyślnie. Więcej w naszej polityce prywatności.