·4 min czytania

10 powodów do inwestycji w system zarządzania czasem pracy.

aplikacja do zarządzania czasem pracy

Ewidencja czasu pracy najczęściej kojarzy się ze żmudnym i długotrwałym procesem, stertą papierów, godzinami rozliczeń i jedną wielką stratą czasu, energii i pieniędzy. Czy pracodawcy mogą ułatwić sobie wypełnianie tego obowiązku? Wyobraźmy sobie, że cały proces ewidencji to jedynie kilka kliknięć…

Który sposób wolisz? Przedstawiamy Ci 10 powodów, dla których stary sposób rozliczania i prowadzenia całej ewidencji czasu pracy pozostanie jedynie wspomnieniem.

Automatyzacja procesów

Automatyzacja zapewni sprawny przebieg wielu procesów w Twojej firmie m. in. elektroniczny obieg list obecności i wniosków urlopowych, bezpieczne zapisywanie danych w czasie rzeczywistym i ich przechowywanie, możliwość integracji z programami kadrowo-płacowymi oraz tworzenia gotowych zestawień i raportów.

Masz szansę zrezygnować z ręcznego tworzenia list obecności, wypisywania na kartach godzin wejść i wyjść, czasochłonnego wyliczania nadgodzin i rozliczania pracowników, czy uciążliwego składania podań o urlopy. Automatyzacja to płynność procesów, bez udziału użytkownika i bez konieczności wydawania poleceń.

Szybkość działania i oszczędność czasu

Z wykorzystaniem aplikacji oszczędzisz cenny czas poprzez brak konieczności ręcznego podpisywania i zliczania. Zrezygnujesz ze żmudnego zbierania danych i czasochłonnego rozliczania pracowników, które wymaga od Ciebie i Twoich pracowników wielu godzin miesięcznie. Wygenerujesz szczegółowe raporty w ułamku sekundy i usprawnisz działania kadrowe w swojej firmie.

Wygoda użytkowania

Wygodę zapewnia przede wszystkim bardzo prosta obsługa systemu, do którego zarówno szef, jak i pracownicy mogą zalogować się z komputera, laptopa oraz urządzeń mobilnych - w domu, w podróży, na urlopie, czy podczas wyjazdu służbowego. Użytkownik bezpiecznie i szybko sprawdzi np. grafik na następny tydzień, wymiar urlopu, a także złoży wniosek o urlop, czy prośbę o zmianę w grafiku. Zapewnij sobie prostą komunikację z pracownikami! Dzięki aplikacji będziesz miał dostęp raportów i kompletnych danych związanych z ewidencją czasu pracy oraz będziesz mógł przekazać informację o delegacji, wyjeździe służbowym, nowym grafiku za pomocą kilku kliknięć na klawiaturze.

aplikacja inewi rcp

Eko-porządek

Korzystając z aplikacji znacznie ograniczysz produkcję zbędnej papierologii, co w konsekwencji przełoży się na brak konieczności poświęcania czasu na przechowywanie, katalogowanie i porządkowanie dokumentów. Jednocześnie pracownicy uzyskają natychmiastowy dostęp do danych, raportów i grafików, nie musząc przeszukiwać stosu papierów, segregatorów i zeszytów. Co więcej, aktywnie zadbasz o środowisko oraz wpiszesz działania swojej firmy w zasady społecznej odpowiedzialności biznesu.

Integracja danych

Aplikacja zapewnia prostą integrację z systemami kadrowo-płacowymi, co z pewnością przyczyni się do efektywniejszej pracy kadrowca, który nie będzie musiał ręcznie przepisywać danych i liczyć godzin. Lista płac stanie się mniej skomplikowana, a pracownik bardziej zrelaksowany i pewniejszy siebie, w efekcie dział będzie bardziej wydajny i poświęci swój czas na zadania. Eksport danych dot. urlopów, delegacji, spóźnień i nadgodzin będzie szybki, łatwy i wygodny.

Oszczędności w firmie

Dobrze już wiesz, że z aplikacją oszczędzasz dużo czasu i energii, ale nie tylko! Dzięki automatyzacji Twoja firma będzie płaciła tylko za wykonaną pracę oraz zaoszczędzi na kosztach jej ewidencji.

Co więcej nie będzie konieczności inwestowania w nowy i drogi sprzęt - można wykorzystać dowolne urządzenie mobilne, które stanie się rejestratorem czasu pracy.

Kontrola 24/7

Wyobraź sobie, że jesteś na urlopie i masz pełną kontrolę nad czasem pracy w Twojej firmie. Dzięki aplikacji łatwo, szybko i skutecznie rozpoznasz nierzetelnych pracowników. Monitoruj na bieżąco nieobecności, spóźnienia oraz przerwy, sprawdzaj kto znajduje się aktualnie na urlopie, kto na chorobowym oraz dla kogo zaplanujesz grafik na następny tydzień. System daje możliwość podglądu wszystkich zarejestrowanych zdarzeń online z użyciem komputera lub urządzeń mobilnych.

Rzetelna identyfikacja pracownika

Z wykorzystaniem systemu nie dojdzie do sytuacji przyjacielskiego odbijania, czy podpisywania się za współpracowników. Pracownik i jego potwierdzanie obecności w pracy za pomocą osobistego kodu QR, foto-rejestracji i geo-lokalizacji, dadzą Ci rzetelną wiedzę na temat rzeczywistego czasu pracy.

Dokładność w rejestracji danych

Wdrożenie systemu zapewnia większą dokładność i wąską możliwość pomyłki, niż miałoby to miejsce w przypadku ręcznego wpisywania. Mając specjalne oprogramowanie możesz spać spokojnie wiedząc, że wszystko obliczy się automatycznie i bezbłędnie, bez możliwości ludzkiej pomyłki.

Efektywność zespołu

Automatyzacja procesów i związana z nią oszczędność czasu przełoży się na efektywność Twojego zespołu, który nie będzie musiał tracić energii na czynności, które mogą wykonywać się same. Dzięki aplikacji w prosty sposób stworzysz grafiki pracy, zaplanujesz systemy zmianowe i sprawnie udostępnisz je swoim pracownikom m.in. dzięki powiadomieniom SMS lub e-mail. Pracownicy będą mogli składać wnioski urlopowe w sposób elektroniczny (czytaj więcej). Twój zespół będzie mógł poświęcać czas na powierzone projekty i w pełni skupiać się na zadaniach, co w efekcie zwiększy konkurencyjność Twojej firmy.

aplikacja inewi rcp2

Profesjonalny system do zarządzania czasem pracy pozwoli Ci rozwiązać zawiłości w rozliczaniu pracowników, poprzez staranne liczenie przepracowanych godzin, usprawnienie procesów płacowych, dokładną rejestrację godzin pracy, a ponadto będzie miało pozytywny wpływ na wydajność i efektywność w Twojej firmie.

#udostępnij jeżeli ten artykuł jest przydatny:

Warto również przeczytać te artykuły.

Sprawdź inne propozycje opracowane przez naszych ekspertów.

Sprawdź też inne artykuły!

Zobacz wszystkie

299950+ użytkowników!

Tworzymy narzędzia, które dopasowują się do Ciebie, a nie na odwrót, ponieważ każdy pracuje w wyjątkowy sposób.

Załóż darmowe konto
Szczęśliwy użytkownik platformy inEwi

Wykorzystujemy pliki cookie, piksele i lokalną pamięć w celu poprawy wydajności, personalizacji treści i reklam oraz ich pomiaru. Używamy własnych plików cookie oraz niektórych od stron trzecich. Tylko absolutnie konieczne są włączone domyślnie. Więcej w naszej polityce prywatności.