Postępująca rewolucja cyfrowa sprawia, iż zwiększa się zakres codziennych czynności wykonywanych już nie tylko na komputerach, ale także na urządzeniach mobilnych, które są wygodne, intuicyjne i dostępne praktycznie w każdym miejscu, w którym się aktualnie znajdujemy. W ostatnich latach aplikacje mobilne stały się nieodzownym elementem życia codziennego. Wykorzystywane są w wielu dziedzinach tj. bankowość, komunikacja, podróże, social media, rozrywka i wiele wiele innych.

„Smartfonizacja” życia codziennego

Urządzenia mobilne tj. smartfon lub tablet dają nam ogromne możliwości, przede wszystkim szeroko pojętej komunikacji ze światem, za pomocą popularnych aplikacji typu Facebook, Twitter, Instagram, Messenger, Snapchat, czy WeChat. Ponadto w ostatnich latach mocno rozwinęła się bankowość mobilna, w której banki oferują wygodne i zaawansowane funkcjonalnie aplikacje mobilne umożliwiające szybki dostęp do konta, wykonanie przelewu na telefon, a nikogo nie dziwi już płatność telefonem podczas zakupów. Robienie zakupów także nabiera nowego znaczenia. Coraz więcej popularnych sklepów odzieżowych oferuje już własne aplikacje mobilne z możliwością szybkich i intuicyjnych zakupów przez Internet, funkcją wirtualnej przymierzalni, czy atrakcyjnym programem lojalnościowym i rabatami dla użytkowników.

Obecnie z aplikacji mobilnych w Polsce korzysta 1,7 mln użytkowników (dane Gemius 2016). Największą popularnością wśród aplikacji mobilnych na systemy Android i iOS w Polsce, cieszą się głównie aplikacje firmy Google (w tym wyszukiwarka Google, YouTube, Mapy Google, Gmail), a także Facebook oraz wyprzedzająca go w rankingu aplikacja Messenger (mobiRANK.pl). Nieco inaczej wygląda to w USA, gdzie Facebook jest jednak najpopularniejszą aplikacją.

Nowoczesna technologia zapewnia widoczność przedsiębiorstwa

Cyfryzacja i związana z nią automatyzacja to nieunikniony megatrend dzisiejszych czasów, dlatego aplikacje mobilne coraz częściej wykorzystuje się w sferze biznesu. Przedsiębiorstwa zarówno produkcyjne, jak i usługowe potrzebują nowych rozwiązań i muszą być na czasie z technologią, m.in. ze względu na rosnącą konkurencję i coraz bardziej wymagające potrzeby rynku.

Postępująca rewolucja cyfrowa powoduje rozwój nowych strategii marketingowych, modeli zarządzania, kanałów dystrybucji i automatyzację wielu procesów w przedsiębiorstwach takich jak np. rejestracja czasu pracy. Coraz więcej firm zwiększa swoje wydatki na oprogramowanie i usługi. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się przetwarzanie danych w chmurze tzw. cloud computing, głównie ze względu na ułatwienie komunikacji w firmie, wygodne przetwarzanie i przechowywanie danych firmowych i dostęp do nich z każdego urządzenia - komputera, tabletu, telefonu. Temat ten obok wirtualnej rzeczywistości i rozwoju architektury sieci jest aktualnie jednym z najważniejszych w dziedzinie nowoczesnych technologii.

aplikacja inewi rejestracja czasu pracy grafiki pracy wnioski urlopowe online

Korzystanie z aplikacji mobilnych zwiększa efektywność przedsiębiorstwa

Wiadomo już, że aplikacje mobilne przydają się w czynnościach życia codziennego praktycznie każdemu z nas, natomiast korzyści z ich używania występują także w przedsiębiorstwach. Prowadząc firmę, mamy na głowie szereg spraw do załatwienia, na które niestety czasu zazwyczaj jest zbyt mało. Wielokrotnie nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim zaplanowanym zadaniom, a pewne procesy w firmie pochłaniają zbyt wiele czasu. Aplikacje mobilne mogą nam w tym pomóc. Poniżej przedstawiamy główne korzyści płynące z ich wykorzystywania.

Automatyzacja procesów wewnątrzzakładowych

Procesy tj. logistyka, harmonogram pracy, obsługa klienta, marketing, ewidencja czasu pracy będą przebiegały sprawniej i nie będą wymagały zaangażowania wielu osób. Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych aplikacji, które sprawdzają się w przedsiębiorstwach np. narzędzia do fakturowania i księgowości, nowoczesne systemy POS, czy aplikacja do rejestracji czasu pracy.

Oszczędność czasu

Zamiast tracenia czasu na czynności, które mogą być zautomatyzowane, pracownicy będą skupiać się na zadaniach i projektach, a obieg dokumentów i informacji w firmie będzie szybszy i sprawniejszy.

Wygoda użytkowania

Zapewniona poprzez przyjemny interfejs, szybkość działania, intuicyjne funkcje poszczególnych aplikacji np. elektroniczny wniosek urlopowy, grafik pracy online automatyczne szacowanie wynagrodzenia w aplikacji InEwi. A przede wszystkim - wystarczy, że mamy przy sobie nasz smartfon.

aplikacja inewi rejestracja czasu pracy grafiki pracy wnioski urlopowe online

Zrównoważony i ekologiczny styl pracy

Uzyskany dzięki zastąpieniu wielu dokumentów papierowych ich elektronicznymi odpowiednikami np. lista obecności, karta ewidencji czasu pracy, czy wniosek o urlop w aplikacji InEwi. Co ważne, sposób prowadzenia firmy może gwarantować korzyści w przyszłości, mając na uwadze fakt, iż większość rozwiązań, które narażają środowisko na straty, będzie coraz droższa i wyżej opodatkowana przez rząd lub organizacje międzynarodowe.

Skuteczna komunikacja

Jako jeden z najważniejszych elementów w zarządzaniu, dobra komunikacja jest istotną korzyścią. Z pomocą aplikacji mobilnej mamy możliwość stałej współpracy oraz kontaktu z pozostałymi członkami zespołu, nawet nie przebywając w tym samym miejscu. Możemy znaleźć i rozwiązać dany problem oraz podejmować decyzje znacznie szybciej.

Dostępność

Zarówno szefowie, jak i pracownicy mają możliwość kontroli danych oraz dostępu do dokumentów i raportów bez potrzeby przebywania w firmie, podczas spotkania biznesowego, wyjazdu służbowego, delegacji lub urlopu, wystarczy, że mają ze sobą telefon.

Przewaga konkurencyjna

Jeżeli nie skorzystamy z dobrobytu nowoczesnych technologii, inni zrobią to za nas. Aktualne potrzeby rynku oraz smartfonizacja społeczeństwa wymaga od nas zapewnienia takich narzędzi biznesowych, które będą pozytywnie wpływać na rozwój firmy i jej sprawne zarządzanie, a ponadto, które będą dostosowane do odbiorców, jednocześnie przynosząc wymierne zyski.

aplikacja inewi rejestracja czasu pracy grafiki pracy wnioski urlopowe online

Korzystanie z dobrodziejstw technologii mobilnej może przyczynić się do lepszego zarządzania przedsiębiorstwem. Dostępne możliwości usprawnienia naszej pracy stają się coraz bardziej nieograniczone i tylko od nas zależy w jaki sposób je wykorzystamy. W dobie coraz bardziej rozwijającej się technologii, musimy koncentrować się na myśleniu o przyszłości naszej firmy.